čtvrtek 17. srpna 2023

Jak využívat živé hlasování ve Forms nebo přímo v PowerPointu.

Forms jakožto součást Office 365/Microsoft  asi není potřeba představovat. Školy jej využívají ke tvorbě dotazníků, formulářů, registrací, zpětné vazbě či tvorbě kvízů a písemek, co se samy opravují.

Díky nové funkci Prezentovat je možné Forms nyní využívat i jako online nástroj pro sběr odpovědí, kdy jsou rovnou v živém čase vidět výsledky. A to buď ve formě webové stránky nebo přímo jako součást prezentace. A tak tuto funkci můžete skvěle využít při hodině, konferencích nebo webinářích. Jdeme na to.

1. Živé hlasování ve Forms

Vytvořte si kvízovou otázku tak, jak jste běžně zvyklí ale namísto vygenerování odkazu a následně jeho distrubuci respondentům klepněte v horní části na tlačítko Prezentovat. Vytvořený kvíz se zobrazí v režimu webové stránky přes celou obrazovku s možnostmi odpovědí a především QR kódem, takže je možné na otázku rychle odpověd třeba skrze mobilní telefon. Ten zásadní rozdíl je ale v tom, že při využití této funkce vidíte vy a případně i audience výsledky v reálném čase. 2. Živé hlasování v PowerPointu

Co je možná ale pro někoho ještě zásadnější je, že tuto funkci můžete využít i přímo v aktuální verzi PowerPointu a mít tak toto živé hlasování jako součást prezentace bez nutnosti se přepínat někam jinam. A tak pokud chcete třeba na začátku hodiny, při výkladu nebo na konci hodiny zjistit třeba pochopení žáků daného tematu.

Stačí, když si v PowerPointu vložíte nový snímek a klepnete na položku Vložení - Forms. V pravé části okna se zobrazí seznam vašich formulářů, takže si jen vyberte ten, který chcete použít. PowerPoint se následně zeptá, v jakém režimu chcete formulář vložit, zde je potřeba vybrat první možnosti - Present for Interactive meetings. Následně je do snímku vložený formulář úplně ve stejné podobě jako v případě webových Forms v předchozím příkladě. Stačí jen prezentaci spustit, až dojdete na vybraný snímek, tak žáci/posluchači namíří své telefony a odpovědi se začnou ihned sbírat a především zobrazovat živě jako součást snímku.  Žádné komentáře:

Okomentovat