pondělí 18. února 2019

Windows aplikace (nejen) pro školství - 37. díl

DINOZZ - 3D Omalovánky

Odkaz ke stažení

Omalovánky baví snad každé dítě. Ale s příchodem nových technologií a jejich možností přichází i nové možnosti malování a tím jsou 3D omalovánky. I když Vás třeba omalovánky nebaví, tyto prostě musíte zkusit, protože malování na trojrozměrný model dinosaura, který se u toho navíc hýbe, to nikde jinde nezažijete.

Monsters - zábavná kreslící kniha

Odkaz ke stažení

Příšerky všeho druhu naservírované přímo na talíři, pardon, na papíru. Využijte Vaše oblíbené nástroje jako jsou štětce, tužky a pastelky a ponořte se do dokončení barevného podání některé z připravených příšerek. A co víc, Vaše malování si můžete zaznamenat jako video a kdykoliv později se tak kochat malířským talentem, který ve Vás zcela jistě je.

Math & Match


Další ukázková aplikace toho, jakým způsobem lze propojit hraní a učení se. Zkombinujte pexeso a matematické procvičování a výsledkem je Math&Match. Hra nabízí 6 možností procvičování se 3 různými úrovněmi obtížnosti, takže si vybere opravdu každý. Ty nejlepší výsledky pak můžete snadno sdílet. Procvičování paměti a matematiky je vhodné pro všechny věkové kategorie. 

Complete Anatomy


Pokud chcete kompletně anatomii lidského těla, máte jedinečnou šanci. Tuto aplikaci používají na více jak 200 univerzitách po celém světě a to i z důvodu, že zpracovaná anatomie je opravdu komplexní. Nabízí pohled nejen na kostru, ale i na svaly, srdce, mnoho typů soustav a součástí je více jak 1000 animací a knihovna dalších vzdělávacích materiálů. Pokud Vás anatomie zajímá, tato aplikace ve Vaši knihovně nesmí chybět. 

Logopedie


Tato aplikace je neocenitelným pomocníkem všem dětem s vadou výslovnosti. Najdete v ní procvičování všech problémových hlásek a jejich spojení. Nejedná se však o nutné opakování slov, ale i zde najdete procvičování formou hry pexeso, kde si navíc procvičí i paměť. Pro některé hlásky používá osvědčené postupy (například záměna R za D), které jsou standardem i v logopedických poradnách. 


neděle 3. února 2019

Windows aplikace (nejen) pro školství - 36. díl

Po delší době je tady další díl populární série a od vydání posledního seznamu tipů a triků se toho v Microsoft Store urodilo opravdu hodně, takže se máte na co těšit.

Sound Meter

Odkaz ke stažení

Situací, kdy je potřeba ve škole měřit úroveň hluku, může nastat plno. Od běžného měření hluku ve třídě až po zajímavé pokusy v rámci nejen přírodovědných předmětu. A Sound Meter Vám s tím samozřejmě pomůže. V rámci měření Vám ukáže nejnižší, nejvyšší a průměrnou naměřenou hodnotu hluku a vše přehledně vykreslí v grafu a časové ose. Perličkou je živá dlaždice, která v nabídce Start ukazuje naměřené výsledky.


iCircuit


Vytvoření funkčního obvodu nemusí být snadné. A v případě nesprávného zapojení i nebezpečné. Tak proč si to nejdříve nevyzkoušet nanečisto v této aplikaci. Vytvářet je možné analogové i digitální obvody z více jak 30 prvků (rezistory, přepínače, kondenzátory a další) a využít můžete například i virtuální multimetr. 


Planets Solar SystemPlanety jsou něco fascinujícího snad pro každého studenta a jejich poznávání ještě více. Díky skvělému grafickému zpracování ve formě animace bude každého takové poznávání bavit, polohu veškerých planet a jejich měsíců. Planety je také možné natáčet dle potřeby a tak je možné se na ně podívat a objevovat opravdu z každé strany. 

Učíme se a hrajeme si Angličtina/Francouzština/Němčina/Španělština/Ruština

Odkaz ke stažení:

Naučit se cizí jazyk bude asi přání mnohých z nás. A když už jeden jakž takž umíme, chceme se naučit další. Protože to prostě dnes je zapotřebí. Tato vzdělávací aplikace se Vás to formou hry pokusí naučit, a to včetně správné výslovnosti a pravopisu. Využívá prvky vizuální paměti, která pomáhá lépe si zapamatovat vyučovanou látku, která je řazena do přehledných témat. 

Fast Math Quiz


Rychlé procvičení na konci hodiny nebo v rámci domácí přípravy se může hodit a tato aplikace Vám, jak již z názvu vyplývá, rozhodně pomůže. Můžete si nastavit časové rozmezí kvízu, vybrat, jaké matematické operace chcete procvičovat a vytvářet si i různé profily uživatelů. U matematických operací lze i nastavit, s jak velkými čísly chcete procvičování provádět. Tak 3,2,1 - hodně štěstí.