středa 27. března 2019

První periodická tabulka aplikací z Microsoft Store na světě!

Na počátku byl nápad, na konci první periodická tabulka aplikací z Microsoft Store na světě. Najdete v ní desítky zajímavých aplikací, z nichž většina byla i krátce představena na mojí stránce. Tak ať se Vám líbí!

Tabulku ve vysokém rozlišení v PDF formátu stahujte zde.


pondělí 25. března 2019

Windows aplikace (nejen) pro školství - 38. díl

Microsoft Whiteboard


Spolupracujte se svými žáky a studenti v reálném čase, využívejte pokročilých prvků, vkládání působivých objektů a možnosti exportu do aplikace OneNote. Díky snadné organizaci interaktivních pláten se ve svých přípravách do hodin neztratíte a vše se automaticky ukládá do cloudového prostředí, takže si interaktivní tabuli můžete vytvořit (a mít k ní přístup) téměř kdekoliv.


Včelka

Odkaz ke stažení

Procvičujte se svými žáky čtení v této povedené české aplikaci. Ta nabízí více jak 100 interaktivních cvičení a obsahuje několik inovativních prvků, jako je automatické rozpoznání cvičení, které dítěti nejdou a uzpůsobení obtížnosti. Za splněná cvičení získávají děti odměny, které můžou využít k dalšímu rozšiřování aplikace. Pro učitele a rodiče jsou dostupné veškeré záznamy z procvičování a nechybí ani počáteční diagnostika, které pomůže s výběrem správných úloh.


Easy Learning


Učte se díky aplikaci Easy Learning: Český jazyk náš rodný jazyk snadněji než kdy dříve. Uvidíte, že je to velká zábava! Aplikace obsahuje výukovou i procvičovací část. Ve výukové se nacházejí jednoduché přehledy témat, přičemž některá tato témata umožňují přímou interaktivitu, ku příkladu lze v českém jazyce využívat stylus pro obtahování písmen, slabik a slov. Procvičovací část pak obsahuje stále se navyšující počet různých druhů cvičení a her, mezi něž patří dokončování textu, počítání jevů, rychlá hra, výběry z možností, seřazení částí slov, dopsání textu a další.

Animals - Color by Numbers

Odkaz ke stažení

Nebaví Vás nebo Vaše děti klasické omalovány a přesto byste se chtěli odreagovat ve světě barev. Využijte tuto aplikaci, která Vám s vybarvováním pomůže. A nejen s ním. Formou matematického procvičování a rozpoznávání tvarů si volíte tu správnou barvu, aby byl obrázek jako celek dokonalý. Na své si přijdou jak ti nejmenší (kteří u klasických omalovánek ještě přetahují), pro které je připraven režim bez čísel, tak i ti starší, kteří mohou využít i složitější matematické operace jako násobení.