úterý 24. června 2014

OneDrive: větší, levnější, chytřejší

Téměř každý měsíc se ve službě OneDrive (a její součásti Office Online) objevují nové funkce a vlastnosti, které vám přináší nové možnosti využití a práce s tímto úložištěm.

Minulý měsíc jste se tak mohli ve službě OneDrive setkat například s novými náhledy v aplikaci OneDrive pro konzoli Xbox. A to samozřejmě nebylo vše. Přibyla třeba funkce pro automatické zálohování fotek ve vysokém rozlišení v systému Windows Phone 8.1 a další novinky, jako jsou např. lepší správa sdílených souborů. Navíc jsou v plánu pro příští týdny i vylepšení týkající se např. desktopového klienta OneDrive, díky kterým budete mít ještě větší kontrolu nad probíhající synchronizací souborů.

Každopádně tento týden byly představeny další, poměrně revoluční změny, které je vhodné si představit.
Tou první je, že základní, zdarma dostupná kapacita 7 GB se pro všechny uživatele více než zdvojnásobuje a to na celých 15 GB a to i díky interním statistikám, které ukazují, že tři čtvrtiny uživatelů mají ve svém úložišti OneDrive méně než 15 GB.

Pokud vám ani takto navýšená kapacita nebude stačit, pak je pro vás připravena další velice příjemná změna a tou je více než 70% zlevnění stávajících částek za rozšíření základní kapacity. Nové měsíční ceny tak spadly na 1,99$ za 100GB a 3,99$ za 200GB prostoru navíc.Všechny tyto popsané změny budou aplikovány na uživatele během příštího měsíce a to pochopitelně zcela automaticky.

Třetí novinkou je pak navýšení kapacity úložiště OneDrive pro předplatitele služby Office 365. V rámci tohoto předplatného získáte nejenom plnohodnotnou desktopovou sadu Microsoft Office, ale navíc také úložiště OneDrive o kapacitě 1 TB. Třešničkou na dortu je pak fakt, že toto předplatné může v případě sady Office 365 pro domácnosti používat až 5 uživatelů, přičemž každý z nich získává svůj vlastní prostor o kapacitě 1 TB, celkem tedy 5 TB.


Jak již bylo napsáno, jedná se o změny vskutku revoluční, ale v žádném případě ne poslední a jakmile ve službě OneDrive  budou provedeny nějaké změny, opět se o nich od zde dovíte. 

neděle 22. června 2014

Office 365 Roadmap

Pro všechny uživatele i zájemce o službu Office 365 byla spuštěna stránka, na které si můžete zjistit, jaké funkce byly nedávno spuštěny, jaké jsou právě nasazovány a jaké jsou ve vývoji.

http://office.microsoft.com/en-us/products/office-365-roadmap-FX104343353.aspx

neděle 1. června 2014

Instalační USB s Office 365 Pro Plus

Nedávno jsem vám psal o možnosti stáhnout si offline instalátor pro sadu Office v rámci služby Office 365. Při standardním použití se tato instalace provádí tzv. click to run a instalátor si stahuje instalační soubory během instalace z internetu, což v případě instalace více počítačů není ideální. Proto je možné si například vytvořit instalační USB disk pro offline instalaci. Stačí si stáhnout Office Deployment Tool a následně jen spustit tento příkaz:

setup.exe /download configuration.xml

kde soubor configuration.xml může vypadat např. takto:

<Configuration>
<Add OfficeClientEdition="32" >
<Product ID="O365ProPlusRetail">
<Language ID="cs-cz" />
</Product>
</Add>
<Display Level="Full" AcceptEULA="TRUE" />
<Logging Path="%temp%" />
<Property Name="AUTOACTIVATE" Value="1" />
</Configuration>

Capture image pod Windows Server 2012 R2

Pokud pracujete na WS 2012 R2 s jarním updatem se službou Windows Deployment Services, dejte si pozor při vytváření Capture image z boot image. Vytvořené capture image jsou poškozené a nejde z nich nabootovat, řešením je vytvořit si capture image pod jinou verzi systému a tento image následně importovat.

KB2920189

Pokud provozujete na Hyper-V operační systém Windows Server 2012 R2 a to v režimu druhé generace VM, asi jste prišli na to, že se nedaří nainstalovat aktualizace KB2920189. Prozatimní řešení je následovné:

1. Vypněte VM
2. Vypněte Secure Boot
3. Nastartujte VM a nainstalujte aktualizace
4. Vypněte VM
5. Zapněte Secure Boot
6. Nastartujte VM


Druhým řešením je nainstalovat funkci Bitlocker