středa 7. června 2017

333 tipů pro Microsoft Office 2016 (296-300)

296.     Jak vytisknout email?

Pokud si z nějakého důvodu potřebujete vytisknout email, je tak možné učinit po označení nebo otevření vybrané zprávy přes nabídku SouborTisk nebo pomocí klávesové zkratky Ctrl+P.
 

297.     Jak přidat odesílatele do blokovaných adres?

Pokud vám často chodí nevyžádaná pošta (tzv. spam) od jednoho a samého odesílatele, je možné jej přidat do seznamu blokovaných adres a jakákoliv budoucí zpráva z této emailové adresy bude automaticky přesunuta do složky Nevyžádaná pošta. Stačí, když na vybranou zprávu klepnete pravým tlačítkem myši a ze zobrazené nabídky vyberete příkaz Nevyžádaná pošta – Blokovat odesílatele.

298.     Jak přidat odesílatele do povolených adres?

Pokud vám naopak chodí e-mailové zprávy od známého odesílatele a aplikace Outlook na základě svých filtrů zprávu označí jako nevyžádanou poštu, je možné ve stejné nabídce jako v předchozím tipu vybrat položku Nikdy neblokovat odesílatele. V tom případě vám jakákoliv zpráva od tohoto příjemce již nikdy nepřijde do složky Nevyžádaná pošta.

299.     Jak vytvořit novou složku?

Se vzrůstajícím počtem e-mailových zpráv se často stává, že uživatel ztrácí nad e-maily přehled a kontrolu. Proto je vhodné si vytvořit složky a případně podsložky, do kterých budete buď ručně, nebo automaticky (viz jiný tip v této kapitole) třídit zprávy dle odesílatelů, dle typu (osobní, pracovní) apod. Novou složku vytvoříte tak, že klepnete pravým tlačítkem na složku Doručená pošta a z kontextové nabídky vyberete příkaz Nová složka. Nyní jen stačí zadat název složky a potvrdit klávesou Enter.

300.     Jak zjistit počet emailových zpráv ve složce?

Pokud si chcete zjistit, kolik máte ve vybrané složce (např. Doručená pošta) celkem emailových zpráv, stačí danou složku označit a podívat se do levé části stavového řádku na údaj Položky. Ten udává, kolik položek, a v případě složky Doručená pošta tedy zpráv, se ve složce nachází.

Žádné komentáře:

Okomentovat