středa 19. dubna 2017

Rodičovské přístupy do OneNote jsou zde!

OneNote je skvělý nástroj nejen pro dělání poznámek žáků a studentů ve školách. Také je vynikajícím pomocníkem všech učitelů a lektorů, protože umožňuje efektivně a přehledně ukládat všechny své zápisky, podklady pro výuku nebo přípravy do jednoho jediného souboru - sešitu. A navíc, pokud uložíte svůj poznámkový blok do cloudu, máte k němu přístup víceméně z jakéhokoliv zařízení připojeného na internet.

Protože je OneNote hojně využíván právě ve školách, již před několika lety pro něj vznikl doplněk Poznámkové bloky pro školy, který řeší, jak snadno vytvořit a spravovat obsah pro celou třídu. Vytvoření poznámkového bloku pro 30 žáků s prostorem pro spolupráci, pro knihovnu materiálů a především vytvoření sešitu s předpřipravenými oddíly je tak záležitostí několika desítek sekund.

Vývojový OneNote tým velice úzce spolupracuje s komunitou učitelů, zejména s držiteli titulu Microsoft Innovative Educator Expert a jednou z nejžádanějších funkcí poslední doby bylo, aby i rodiče mohli nahlížet do jednotlivých sešitů žáků. A jak asi tušíte, právě tato funkce je od dnešního dne dostupná.

Stačí, když na hlavní stránce Poznánmkových bloků pro školy klepnete na položku Spravovat poznámkové bloky.V následujícím okně klepněte na položku Odkazy pro rodiče


Nyní jen stačí vybrat, zda chcete vytvořit najednou odkazy pro sešity všech studentů nebo jen jednoho vybraného a klepnout na tlačítko Získat odkaz. 


A to je vše, odkaz je vytvořen, vy jej můžete distribuovat rodičům a pochopitelně, takto vytvořený odkaz je s oprávněním pouze pro čtení a pro zobrazení daného poznámkového bloku není potřeba žádný speciální účet. 

Žádné komentáře:

Okomentovat