čtvrtek 6. dubna 2017

10 skvělých novinek ve Windows 10 Creators Update

Nových funkcí, které tato aktualizace přinesla je opravdu mnoho. Jedná se řádově o stovky zlepšení, kdy některé z nich jsou vidět na první pohled, některé jsou určené po hráče počítačových her, některé pro IT správce a některé pro všechny. Pro účely tohoto článku jsem vybral 10 těch, které jsou viditelné na první pohled a můžete se s nimi setkat i při běžné práci na počítači. Zároveň Vám mohou (nejen) do školy přinést nové možnosti využití zařízení a tím i nové způsoby výuky. Proč? Protože my všichni vytváříme nějaký obsah a Creators Update je zejména právě o tom.


1. Soukromí na prvním místě

Soukromí každého z nás je možná to nejcennější, co máme. A proto je potřeba vědět, kdo a jak s ním nakládá. Ve Windows 10 Creators Update máte zcela nové možnosti nastavení toho, jaké informace budete sdílet včetně detailního popisu, co vám zapnutí/vypnutí jednotlivých možností přinese. Již na úrovni základní zpětně vazby byl snížen počet přenášených informací k zabezpečení toho, aby byl systém Windows 10 aktuální a bezpečný.
2. Udělejte více v prohlížeči nové generace

Prohlížeč Microsoft Edge je ve Windows 10 Creators Update bezpečnější a výkonnější, než kdykoliv předtím. Ve výchozím stavu je například omezen přístup k obsahu ve formátu Flash, což zajišťuje vyšší bezpečnost nebo delší výdrž baterie. Také správa záložek byla zásadním způsobem přepracována a Edge nyní může posloužit i jako kvalitní čtečka elektronických knih, třeba z Windows Store.


3. Dejte výuce další rozměr

Dva rozměry jsou pěkné, ale 3D je lepší. A ve stejném duchu se vydala i populární aplikace Malování. V ní je teď možné nejenom kreslit novými a neotřelými způsoby, ale vytvářet i 3D objekty. Ty můžete pochopitelně otáčet a rotovat dle potřeby nebo měnit jejich barvu. A co víc, se vznikem Paint 3D vznikl i nový portál a komunita fanoušků tohoto nástroje. Ten najdete na adrese Remix3D.com a pokud se Vám podaří vytvořit něco pěkného, určitě se o to podělte s ostatními.4. Pokračujeme v rozměrech

Paint 3D je skvělou novinkou, kterou využijete zejména, pokud chcete 3D obsah tvořit. Ale co když chcete využít 3D modely a virtuální realitu? Přesně pro tyto účely je v Creators Update přidána podpora pro nové možnosti v podobě virtuální, rozšířené nebo holografické reality. Mnozí přední výrobci jako jsou Acer, ASUS, Dell, HP nebo Lenovo již uvedli nebo v nejbližší době uvedou nové hlavové sety, které tyto nové reality umožní udělat součástí běžné výuky. 5. (Ne)pracujte ve tmě

Asi každý z nás ví, že koukat večer do počítače, resp. do rozsvícených LCD monitorů s modrým barevným spektrem není nic, co by nám přidalo na kvalitě spánku. Proto je do Windows 10 Creators Update přidána funkce Nastavení nočního osvětlení, které právě toto modré spektrum minimalizuje a dělá večerní a noční práci s počítačem mnohem příjemnější. 

6. Mějte vše pod kontrolou

Ve Windows 10 Creators Update byla podstatným způsobem změněna možnost nastavení instalace aktualizací, jejich oddálení nebo pozastavení. Vy a Vaše práce, dokumenty a aplikace jsou důležité, bezpečný a aktualizovaný počítač také. Proto nyní máte možnost detailněji ovlivnit, co a jak se z pohledu aktualizací bude na vašem počítači dít. 7. Kreslíš, kreslím, kreslíme

Již ve stávající verzi Windows (a Office) byly zásadním způsobem vylepšeny možnosti využití digitálního pera. A Creators Update je povyšuje opět na další úroveň. Co byste řekli třeba automatickému rozpoznávání ručně psaných poznámek typu adresa, telefon nebo čas? A v nové aplikaci Fotky můžete přímo do obrázku dokreslovat nové a nové kresby. Vzpomínáte? Každý z nás je tvůrcem. 

8. Hrajte na maximum

Platforma Windows je co do hraní her zřejmě nejpopulárnější a nejpoužívanější. Zejména u nových her, které jsou zpracovány z pohledu grafiky velice detailně se hodí každé procento výkonu, které je možné dedikovat hře, kterou zrovna hrajete. Herní režim - další novinka ve Windows 10 zaručí, že Vaší hře bude vyčleněno co nejvíce možných prostředků tak, aby hra byla maximálně plynulá a zážitek z hraní jedinečný.9. Nenechte si hraní pro sebe

Když budete hrát hry se zapnutým herním režimem, určitě se Vám dříve nebo později povede nějaký pěkný kousek. Skvělá automobilová honička, jedinečný gól v hokeji nebo fotbale či přesná střela. A když už se Vám takový kousek povede, proč se o něj nepodělit s ostatními pomocí nové funkce Beam. Ta je zabudována do Windows 10 a Xbox One, takže sdílení s (nejen) herními přáteli bude otázkou chvilky.


10. To nejbezpečnější nakonec? 

Bezpečnost, bezpečnost, bezpečnost - to je alfa a omega dnešního používání elektronických zařízení na internetu. Ve Windows 10 máte firewall, automatické aktualizace, Windows Defender a mnoho dalších funkcí a nástrojů pro Vaši bezpečnost. A nyní, s Windows 10 Creators Update i nové Centrum zabezpečení v programu Windows Defender, ve kterém na jednom místě vidíte celkový stav vašeho počítače z mnoha pohledů. Nemusíte být bezpečnostním odborníkem a přesto můžete mít počítač zabezpečený na špičkové úrovni. S Windows 10 Creators Update. 
Žádné komentáře:

Okomentovat