pondělí 11. května 2020

Šablony písemek pro Microsoft Forms zcela zdarma

Začínáte využívat v rámci služby Office 365 skvělý nástroj Microsoft Forms, který vám pomůže s tvorbou písemek, co se samy opravují? Tento nástroj umožňuje takto vytvořené písemky sdílet. A proto zejména učitelé zapojení do rozvojového programu Microsoft Innovative Educator Expert dali hlavy dohromady a nasdíleli pro Vás vybrané testy a písemky v Microsoft Forms. Vy si je můžete zcela zdarma a ihned zkopírovat do svých Microsoft Forms pod vaším školním účtem Office 365 a začít je používat tak jak jsou, nebo si je upravit dále dle potřeby.

Jak vidíte, ve sdílení a komunitě je síla a proto Vás zároveň chceme poprosit - pokud máte i vy nějaké zajímavé testy vytvořené v Microsoft Forms a chcete rozšířit tuto databázi testů i pro ostatní učitele, budeme jedině rádi

Chci si stáhnout písemku, co mám udělat?


Pokud jste v roli učitele, který se chce podívat na databázi nabízených písemek a stáhnout si je do svého účtu, postupujte takto:

 1. Klikněte na této stránce na odkaz CHCI SI STÁHNOUT PÍSEMKU
 2. Otevře se nové okno s prostředím Microsoft Excel Online a zobrazenou databází
 3. Zde si můžete buď formou prostého prohlížení nebo pomocí vestavěných funkcí pro filtrování vybrat šablonu písemky, která se vám hodí
 4. Zkopírujte si odkaz na šablonu a otevřete jej
 5. Písemka se zobrazí, můžete se na ní podívat tak jak vypadá ve skutečnosti a především v horní části okna máte tlačítko Duplikovat
 6. Po klepnutí na toto tlačítko se otevře okno pro přihlášení do služby Office 365 (pokud ještě nejste přihlášeni) a písemka je nakopírována do vašeho prostředí Microsoft Forms v rámci Office 365.
Přehled šablon

Duplikace

CHCI SI STÁHNOUT pÍSEMKU


Chci nasdílet písemku, co mám udělat?

Především vám chceme moc poděkovat za to, že jste se rozhodli svou práci sdílet. V rámci sdílení vašeho testu samozřejmě nejsou nikde uloženy vaše osobní údaje a sdílení je tak zcela anonymní.

 1. Otevřete si pod svým Office 365 účtem službu Microsoft Forms a otevřete si konkrétní písemku, kterou chcete ostatním nasdílet.
 2. Klepněte na tlačítko Sdílet v pravém horním rohu a vyberte možnost + Získat odkaz pro duplikování a tento odkaz si zkopírujte.
 3. Klikněte na této stránce na odkaz CHCI NASDÍLET SVOJE PÍSEMKY a vyplňte formulář, ve kterém uvedete název testu, předmět, ročníky, typ školy, pro který je test primárně určen a samozřejmě odkaz na duplikaci. Na základě těchto informací pak ostatní učitelé si mohou test stáhnout.

Odkaz pro duplikaci

CHCI NASDÍLET SVOJE PÍSEMKY


3 komentáře:

 1. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda lze do Teams vložit nějak tento odkaz na tabulku s testy (jinak než jen URL adresu)? Když jsem vložila odkaz pomocí aplikace web, tak se mi v desktopové verzi zobrazí vše správně, ale v online verzi Teams se mi již tabulka nenačte.
  Řešila jsem podobný problém se Sway, ale tam to lze obejít pomocí SharePoint a vložením iframe, který získám, protože jsem autorem. Tady však nic takového není, tak zda je nějaká jiná možnost (kromě stažení a nahrání souboru)?
  Děkuji Vám mnohokrát za odpověď.

  S pozdravem

  Anna Vladyková

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dobrý den,
   v nahledu ms teams se nezobrazí tabulka správně z důvodu jistých omezení oproti standardnímu excelu (desktop verzi). Je to tak?

   Smazat
 2. Dobrý den, kliknu-li na "chci stáhnout písemku", rozbalí se mi tabulka kde je jen 9 možných písemek z matematiky. Prosím, kde najdu ty ostatní? Děkuji.

  OdpovědětSmazat