středa 18. května 2016

333 tipů pro Microsoft Office 2016 (21-25)

21.     Poběží mi Office 2016 i na tabletu nebo netbooku?

Netbooky (notebooky malých rozměrů) a ultrabooky jsou stále více populární zařízení, i když jsou postupně vytlačovány tablety. Z hlediska HW požadavků jsou téměř všechny dnes prodávané netbooky z hlediska HW dostačující, a to i v oblasti rozlišení displeje, protože Office 2016 jsou podporovány už od rozlišení 1024x576 bodů.
V oblasti tabletů záleží, jakou platformu využíváte. Situace je následující:
Systém Windows – je možné využívat sadu Office 2016 nebo sadu Office Mobile z Windows Store
Systém Android – je možné využívat verzi Office pro Android stažitelný z Google Play
Systém iOS – je možné využívat Office pro iOS stažitelný z AppStore

22.     Jak nainstalovat Microsoft Office 2016 na PC bez DVD mechaniky?

Toto bývá častý problém zejména majitelů netbooků, kde žádná CD/DVD mechanika není. V tom případě máte možnost si stáhnout instalátor Microsoft Office přímo z internetu nebo si jej na jiném počítači zkopírovat z instalačního DVD na USB flash disk. Navíc, většina pořizovaných licencí Office 2016 je elektronických, tj. že si vlastně zakoupíte pouze instalační klíč a instalační soubor jako takový si stáhnete dle pokynů přímo z webu.
Pro tablety je pak situace ještě snazší, vše se dá stáhnout přímo z katalogu aplikací jednotlivých platforem.

23.     Jak si vyzkoušet Office 2016?

U Microsoft Office 2016 máte možnost si stáhnout zkušební verzi, která je po instalaci plně funkční jeden měsíc, nebo si vyzkoušet odlehčené webové verze pod názvem Office Online. Zkušební verzi ke stažení naleznete na stránce http://office.com

24.     Lze převést zkušební verzi na plnou?

Pokud se během používaní zkušební sady Microsoft Office 2016 rozhodnete pro její zakoupení, máte možnost po získání produktového klíče jej zadat do systému a celý kancelářský balík tak bez nutnosti reinstalace povýšit na plnou verzi. Tato možnost se provádí v instalátoru ve volbě Zadat produktový klíč.

25.     Jak změnit barevné schéma aplikací?Již od verze 2007 lze u aplikací sady Microsoft Office změnit barevné schéma. Ve verzi 2016 je na výběr barevný, tmavě šedá a bílý. V případě potřeby je možné toto nastavení změnit v nabídce Soubor – Možnosti – Obecné.

Žádné komentáře:

Okomentovat