úterý 20. února 2018

Další skvělé nástroje v PowerPointu, tentokrát komiksové.

Minulý týden jsem psal článek o využití 3D objektů v PowerPointu a protože se setkal s velkým úspěchem, chci Vám představit ještě jeden zajímavý grafický objekt, který je možné do PowerPointu vložit a málokdo o tom ví.

PowerPoint (a samozřejmě i ostatní aplikace sady Office) nabízí funkce, které jsou v aplikaci od počátku. Nicméně funkce samotných aplikací je možné rozšířit a to pomocí doplňků. Ty bylo sice možné dřív najít různě na internetu, ale jejich hledání se dost často rovnalo pověstné jehle v kupce sena. Proto se v aplikacích Office nachází i Office Store, který doplňky pro tyto aplikaci nabízí v jednom centrálním místě. Nutno podotknout, že doplňky a nabídka Office Store se pro každou aplikaci liší.

Vstup do Office Store je možné na kartě Vložení přes položku Store.V nově zobrazeném okně se zobrazí obsah Office Store, který je pro přehlednost rozdělený do několika kategorií. Většinou Vás asi bude zajímat kategorie Vzdělání, ve které je právě i doplněk, o kterém je tento článek - Pixton Comic Characters.
Pomocí tlačítka Přidat je možné jej vložit do aplikace PowerPoint, to že se tato operace provedla úspěšně poznáte tak, že na kartě Domů na konec zobrazených ikon příkazů se přidala ikona Comic Characters.


Podobně jako v Microsoft Store, i v Office Store se ale můžete nejdříve podívat na detaily daného doplňku, stačí, když neklepnete na tlačítko Přidat, ale na název samotného doplňku.


Nicméně Pixton Comic Characters nyní máme do PowerPointu přidán a je čas se podívat na to, jak se s ním pracuje.

Jakmile klepnete na danou ikonu, v pravé části okna se zobrazí rychlý průvodce, který Vás informuje o tom, jak tvorba komiksové postavičky vypadá. Ve zkratce je celý proces velice rychlý a vypadá asi takto:

1. Vyberte postavu
2. Vyberte oblečení
3. Vyberte pózu
4. Přidejte textovou bublinu
5. Vložte komiks do snímku

A přesně v tomto duchu se pak v jednotlivých krocích pracuje.


Jakmile máte celou postavičku vytvořenou přesně dle svých představ (v případě potřeby je možné se kdykoliv vrátit zpět), stačí klepnout na tlačítko Insert Character a komiksová postava je do snímku vložena jako standardní grafický objekt. Jak vidíte, možných kombinací je opravdu velké množství a tak si zde najde své snad opravdu každý.

2 komentáře:

  1. U Windows 10 Enterprise 2016 LTSB není Win Store. Lze toto rozšíření nainstalovat i jinak, než pouze ze Store?

    OdpovědětVymazat
  2. Díky za tipy. Na našem webu nabízíme další postavičky ke stažení zdarma. Jsou zde k dispozici také šablony nebo tipy, které se mohou při tvorbě prezentace hodit: https://www.odprezentuj.cz/zdarma-ke-stazeni/

    OdpovědětVymazat