sobota 23. ledna 2016

Fotoreportáž: BETT 2016

Konference BETT (British Educational Training and Technology Show) je navzdory "British" celosvětovou největší konferencí a výstavou technologií ve vzdělávání a koná se vždy na začátku roku v Londýně. Od roku 2013 je tím místem výstaviště Excel, v části Docklands.

Na BETTu je každý rok cca 600 vystavovatelů, přes 35 000 návštěvníků a desítky ministrů školství z celého světa. 

Obrázek a video řekne za tisíc slov, takže je lepší se na to, jak to na BETTu 2016 vypadalo, podívat. 


Každá cesta letadlem musí být bezpečná, v mrazivém počasí je zapotřebí odmrazení.


Cloud - tady se ukládají data :)


Victoria - Cardinal Place - místo, kde dlouho sídlil anglický Microsoft.Davy návštěvníků míří za novými technologiemi.Microsoft je celosvětovým partnerem konference BETT.


A brány jsou otevřeny...


Minecraft jako součást výuky byl vidět na BETTu v mnoha podobách.

Kromě stánků byly pro účastníky připraveny i workshopy s velice propracovanými ukázkami toho, jak lze Minecraft využít. Představte si v Minecraftu město s funkční hydroelektrárnou, která osvětluje město a v případě jejího vypnutí se ponoří do tmy. A to je jen jedna z mnoha ukázek toho, jak lze Minecraft např. ve fyzice využít. 

Stánek Microsoftu a jeho součást Live Theatre byl vždy v obležení desítek návštěvníků.


Největším místem pro prezentace byla pak BETT Arena, kde bylo vidět mnoho zajímavých vystoupení a oznámení nových produktů a služeb.


Zde třeba VP Microsoftu pro školství Anthony Salcito oznamuje nové funkce OneNote pro vzdělávání. Na BETTu je čím dál více vidět i česká stopa. Jen tak dále.


NetSupport jakožto jeden z největších hráčů na poli classroom managementu tu nemohl chybět. Toto řešení využívají desítky škol v České republice. 


Celkový pohled na BETT 2016


PowerBI ve školství čeká velice růžová budoucnost.Na takové akci jako je BETT nemohl chybět pochopitelně ani další IT velikán, Intel. 


Na stánku Microsoftu jste se mohli podívat na několik stovek vybraných aktivních Microsoft Innovative Expert Educators.


Microsoft Surface Hub - na první pohled dotyková obrazovka - na ten druhý objevíte neuvěřitelné funkce - rozpoznání toho, zda píšete pravou nebo levou rukou či rozpoznání osob, pokud jich před obrazovkou stojí více, jsou jen začátkem.


Microsoft Surface Book - precizně zpracovaný "notebook" s nadstandardními parametry a výkonem. Třešničkou na dortu je možnost oddělení od klávesnice a získání tak velice výkonného tabletu.


Workshopy na Minecraft byly realizovány ve stylovém prostředí.
Účastníci BETTu mohli zanechat na zdi BETT Areny svá "poselství" o vzdělávání.


Na takovéto akci nemohl chybět ani český tým Microsoft pro školství. 

Žádné komentáře:

Okomentovat