sobota 13. září 2014

Velké a skvělé novinky ve službě OneDrive

Služba OneDrive je zdarma dostupné úložiště od společnosti Microsoft, které nabízí v základní variantě 15 GB prostoru pro vaše data. Mimo to jsou součástí tohoto úložiště i webové kancelářské aplikace Office Web Apps, které vám umožňují v prostředí internetového prohlížeče napsat dopisy, vytvářet tabulky a grafy, připravovat prezentace, zapisovat poznámky nebo generovat online formuláře.

A tak jako každá jiná cloudová služba, se i OneDrive vyvíjí a programátoři do ní přináší nové a nové funkce. V těchto dnech jich přibylo poměrně hodně a proto je vhodné si je všechny podrobně představit.

Podpora pro větší soubory
Během posledních měsíců došlo ve službě OneDrive k navýšení základního prostoru ze 7 GB na celých 15 GB. Uživatelé služby OneDrive pro firmy mají k dispozici dokonce prostor o kapacitě neuvěřitelného 1 TB. A navíc také výrazným způsobem klesly ceny za případné navýšení dostupného prostoru ve vašem úložišti. To má za následek, že stále více a více uživatelů na OneDrive nahrává více a více dat. A to ale nikoliv jen do počtu, ale i co se velikosti jednotlivých souborů týče.Proto jednou z dnešních představovaných novinek je fakt, že na OneDrive je nyní možné nahrávat soubory až o velikosti 10 GB. A je jedno, zda je nahráváte z desktopového prostředí Windows nebo Mac, z mobilních aplikací nebo webového prostředí.

Rychlejší synchronizace
Mít k dispozici úložiště s velkou kapacitou, ale pomalou rychlostí synchronizace je k ničemu. Stejně tak je k ničemu mít menší úložiště s velkou rychlostí synchronizace. Ideální by bylo mít velké úložiště s velkou rychlostí synchronizace. A to je právě to, co OneDrive nabízí.

Uvnitř služby bylo upraveno několik vlastností a parametrů, které tak nyní dovolují nahrávat více souborů najednou. V celkovém výsledku tak dochází k průměrnému trojnásobnému zvýšení rychlosti synchronizace. Co víc si přát?

Rychlejší sdílení
Věta o tom, co si přát nebyla na konci minulého odstavce jen tak. Vývojáři stojící za službou OneDrive totiž bedlivě sledují, jaké funkce si uživatelé přejí doplnit nejvíce a podle toho reagují. Tento seznam není nikterak tajný a na nejčastější požadavky uživatelů se můžete podívat i vy a to na této stránce.Jednou z těch nejpožadovanějších byla možnost generování odkazu pro sdílení obsahu přímo z prostředí Průzkumníka v systému Windows. To znamená, abyste nemuseli pro získání tohoto odkazu do webového prostředí a mohli jej vygenerovat opravdu rychle. A jak už asi tušíte, toto je právě další novinka, kterou v klientovi OneDrive najdete. Stačí klepnout pravým tlačítkem myši na vybranou složku a vybrat příkaz Share a OneDrive link, který vygeneruje požadovaný odkaz a zkopíruje jej do schránky systému.

Tato funkce nyní začíná být celosvětově dostupná v aktualizacích klienta OneDrive pro Windows 7 a Windows 8, následně bude dostupná i v systémech Windows 8.1 a Mac.

Nahrávání složek
Pokud vám již tyto uvedené novinky připadají skvělé, tak si sedněte, protože další doplněná funkce, která bylo opět mezi těmi top požadovanými, je možnost nahrávat celé složky ve webovém prostředí. Jestliže tedy máte nějakou složku, které obsahuje třeba i desítky dalších podsložek a v nich soubory a všechen tento obsah chcete nahrát na OneDrive, je to nyní možné.


A nezapomeňte, že do zmiňovaného seznamu požadovaných funkcí můžete nejenom nahlédnout, ale i v něm hlasovat nebo dokonce navrhnout funkci novou. Programátoři služby tuto stránku sledují a právě váš návrh nebo hlas může být rozhodující pro to, jaká nová funkce se ve službě OneDrive objeví příště. 

Žádné komentáře:

Okomentovat